Helaas, deze vacature is niet langer actief. Je kunt daarom niet meer solliciteren.

Raadsadviseur Griffie in Hilversum

Noord-Holland | Fulltime (startersfunctie)

Raadsadviseur griffie... De griffie van Hilversum zoekt een nieuwe raadsadviseur, kom jij ons team versterken? Op de griffie van de gemeente Hilversum werken 7 enthousiaste collega’s die zich bezig houden met het ondersteunen van de...

Beschrijving

Raadsadviseur griffie Hilversum

De griffie van Hilversum zoekt een nieuwe raadsadviseur, kom jij ons team versterken?

Op de griffie van de gemeente Hilversum werken 7 enthousiaste collega’s die zich bezig houden met het ondersteunen van de gemeenteraad. In april 2015 heeft de raad besloten te willen investeren in de griffie door de griffie uit te breiden en daarbij in te zetten op een verschuiving van administratieve ondersteuning naar meer strategische beleidsmatige ondersteuning. Binnen het team zijn naast de griffier, raadscommunicatieadviseur en de officemanagers, twee raadsadviseurs actief die verschillende werkzaamheden combineren: strategische advisering, ontwikkeling werkwijze gemeenteraad, versterken van de relatie tussen de gemeenteraad en de inwoners en instellingen van de gemeente Hilversum, het adviseren van voorzitters bij de voorbereiding van vergaderingen en het optreden als griffier tijdens commissievergaderingen.

De gemeenteraad van Hilversum telt 37 leden, momenteel verdeeld over 11 fracties. De uitbreiding van taken en verantwoordelijkheden van de gemeente, de versterking van de samenwerking in de regio en de steeds complexer wordende samenleving vragen om een professionele, flexibele ambtelijke ondersteuning van de raad. Wegens het vertrek van één van de raadsadviseurs zijn wij op zoek naar een energieke enthousiaste collega voor 32 uur per week. Durf jij de uitdaging aan?

In ons team wordt met veel plezier samengewerkt en wordt regelmatig stilgestaan bij de wijze waarop wij de raad het beste kunnen ondersteunen. Alle teamleden leveren daarbij vanuit hun eigen expertise en rol een belangrijke inbreng. Bij de raadsadviseur ligt daarbij het accent op de beleidsmatige kant van de griffie.

Wat ga je doen?

 • onze raad komt tot besluitvorming via voorbereidende raadscommissies en de raadsvergaderingen. Jij treedt op als griffier bij een commissie en adviseert daarbij de voorzitter en de agendacommissie. Je hebt daarbij oog voor de kwaliteit van raadsstukken;
 • je stelt stukken op voor het presidium van de raad waarin lijnen worden uitgezet voor het functioneren van de raad en zijn commissies;
 • je initieert werkbijeenkomsten voor de raad met het oog op informatievoorziening, kennisontwikkeling en besluitvorming;
 • je geeft gevraagd en ongevraagd advies aan de raadsleden, commissievoorzitters, het presidium, collega’s van de ambtelijke organisatie en de eigen teamleden.

Welke kennis en vaardigheden breng je mee?

 • je hebt een academisch werk- en denkniveau. Als je een relevante opleidingsachtergrond hebt op het gebied van bestuurskunde, rechtsgeleerdheid, politicologie e.d. is dat een pré;
 • je hebt voor deze functie relevante werkervaring in de publieke sector;
 • je beschikt over aantoonbare politiek bestuurlijke sensitiviteit;
 • je bent in staat andere mensen te adviseren en daardoor draagvlak te creëren voor de door jou aangedragen oplossingen;
 • je weet dat je bij het werken in een politieke omgeving nooit iedereen tevreden kunt stellen, je kunt omgaan met al dan niet terechte kritiek;
 • de gemeente Hilversum is onderdeel van het netwerk in de Regio Gooi en Vechtstreek. Je bent bereid je te verdiepen in het bestuurlijke krachtenveld, ook buiten de eigen gemeente, onder andere door samen te werken met griffies in de regio;
 • je hebt een positieve instelling en gevoel voor humor.

Waar ga je werken?
Je gaat werken op de griffie. Ons team is gehuisvest in het mooie raadhuis van Hilversum, Dudokpark 1.

Wat krijg je ervoor terug?
Het gaat om een functie voor 32 uur per week. Daarbij hoort een salaris van maximaal € 5.384,- bruto per maand (schaal 12) op basis van een 36-urige werkweek, afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring.

Meer weten?
Voor meer informatie over de inhoud van deze functie en de sollicitatieprocedure bel gerust even metPaul van Ruitenbeek, de raadsgriffier van de gemeente Hilversum. Hij is telefonisch te bereiken op het nummer 06-22336671.

Ben jij de raadsadviseur die wij zoeken?
Dan zien wij jouw motivatie en CV graag online vóór 10 juli 2017 tegemoet.

Omdat we jou graag goed leren kennen, maken we gebruik van een uitgebreide sollicitatieprocedure.

 • De eerste ronde sollicitatiegesprekken vindt plaats op 13 juli en 14 juli aanstaande.
 • De tweede gespreksronde vindt plaats op 20 juli aanstaande.
 • Een assessment kan onderdeel uitmaken van de procedure.
 • Na het zomerreces vinden verschillende kennismakings- en klikgesprekken plaats. Het proces wordt afgesloten met een arbeidsvoorwaardengesprek.

Het is belangrijk te weten dat naast deze externe wervingsprocedure ook een interne selectieprocedure loopt, waarbij interne kandidaten een voorrangspositie genieten.

Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. 

Extra informatie

Plaats
Hilversum
Dienstverbanden
Fulltime (startersfunctie)

Helaas, deze vacature is niet langer actief. Je kunt daarom niet meer solliciteren.

Zoek via het menu naar andere vacatures of bekijk hieronder vergelijkbare vacatures

Raadsadviseur Griffie in Hilversum

Raadsadviseur griffie... De griffie van Hilversum zoekt een nieuwe raadsadviseur, kom jij ons team versterken? Op de griffie van de gemeente Hilver...

Lees meer

Schrijf je nu in!

Wil jij op de hoogte gehouden worden van nieuwe interessante vacatures en altijd binnen 1 muisklik kunnen solliciteren? Schrijf je in als werkzoekende!

DIRECT INSCHRIJVEN
We heten wel YoungCapital, maar iedereen is even welkom. Ook als je al wat meer ervaring hebt. Meer weten? Check onze FAQ.