Helaas, deze vacature is niet actief.

Senior adviseur HR-analytics in Utrecht

Beschrijving

De afdeling Trends, Onderzoek en Statistiek levert informatie, kennis en inzichten over HR-gerelateerde zaken bij Defensie. Wij gebruiken hiervoor interne HR-data en data die we door eigen sociaalwetenschappelijk onderzoek verkrijgen. Tenslotte maken we gebruik van relevante externe data. De analyses, op basis van deze verschillende databronnen, geven Defensie inzichten voor het ontwikkelen en monitoren van HR-beleid en de beantwoording van diverse complexe HR-vraagstukken. Ben je enthousiast, cijfermatig onderlegd en hou je van aanpakken? Dan zit je als senior adviseur HR-analytics bij onze afdeling helemaal op je plek.

Binnen ons team hebben wij ruimte voor een ervaren adviseur op het gebied van HR-analytics. Je gaat aan de slag binnen het werkveld business-information (BI) met het vertalen van businessvraagstukken naar vragen die op basis van HR-data beantwoord kunnen worden.

Je bent in staat om de ‘harde cijfers’ uit HR-informatiesystemen te koppelen aan de ‘zachte cijfers’ uit sociaalwetenschappelijk onderzoek. Met deze gecombineerde inzichten draag je bij aan de ambitie van Defensie om op HR-gebied besluiten te nemen op basis van data. Daarnaast ondersteun je de ambtelijke en politieke leiding op het gebied van parlementaire werkzaamheden.

Het bouwen en onderhouden van netwerken, bestaande uit interne en externe opdrachtgevers, verschillende belanghebbenden en diverse partners, is dan ook essentieel om je taken goed te kunnen uitvoeren. Het is een veelzijdige functie waarbij je gelijktijdig, veelal projectmatig, aan diverse opdrachten/vraagstukken werkt.

  • Je hebt een relevante academische opleiding, zoals sociale wetenschappen met een onderzoekscomponent.
  • Je hebt kennis van het gebruik van businessinformatie en de toepassing van onder andere IBM Cognos Analytics en andere (BI-)analysetools.
  • Je hebt ruime ervaring in adviseren, praktijkgericht onderzoek en/of bedrijfsstatistiek binnen het HR-domein.
  • Je hebt ervaring in coördineren en leidinggeven.
  • Je bent analytisch sterk, communiceert gemakkelijk, bent een netwerker en hebt het juiste gevoel voor de (politieke) organisatie.
  • Je bent klantgericht en vormt snel een gedegen oordeel.
  • Je hebt geen negen-tot-vijfmentaliteit.

Salarisniveau schaal 12
Minimum salaris: €4.250 bruto per maand
Maximum salaris: €5.450 bruto per maand
Dienstverband Tijdelijke aanstelling met uitzicht op vaste aanstelling
Contractduur 1 jaar met uitzicht op een vaste aanstelling
Aantal uren per week 38
Plaats Utrecht - Kromhoutkazerne, Utrecht

Naast het salaris en vakantiegeld kun je rekenen op een eindejaarsuitkering van 6,4%. Defensie hecht sterk aan persoonlijke groei en loopbaanontwikkeling en biedt daarvoor tal van mogelijkheden. Tot de secundaire arbeidsvoorwaarden behoren onder meer maximaal 75% betaald ouderschapsverlof (onder voorwaarden), studiefaciliteiten, een extra verlofregeling voor ouderen en een vergoeding woon-werkverkeer.

Defensie zet zich in voor de belangen, welvaart en vrijheid van Nederland. We zijn dagelijks actief in binnen- en buitenland. Onze wereldwijde inzet versterkt de internationale samenwerking en zorgt ervoor dat mensen zich in vrijheid kunnen ontplooien. Nu en in de toekomst.

Bij het ministerie van Defensie werken ongeveer 58.000 mensen direct en indirect aan vrede en veiligheid. Het ministerie bestaat uit de Bestuursstaf (het departement), de Koninklijke Marine, de Koninklijke Landmacht, de Koninklijke Luchtmacht, de Koninklijke Marechaussee, het Defensie Ondersteuningscommando (DOSCO) en de Defensie Materieel Organisatie (DMO).

Defensie is een van de grootste werkgevers van Nederland en vertoont overeenkomsten met een groot bedrijf. De operationele commando's (zee-, land- en luchtstrijdkrachten), de Marechaussee, het DOSCO en de DMO lijken op werkmaatschappijen.

Defensie Ondersteuningscommando
Het DOSCO is de overkoepelende dienstverlener voor de gehele Defensieorganisatie. Elk dienstencentrum heeft zijn eigen expertise. Het DOSCO streeft ernaar de klantgerichtheid te versterken, de dienstverlening te professionaliseren en de doelmatigheid te vergroten.

Je werkt binnen de afdeling Trends, Onderzoek en Statistiek van de Staf van de Divisie Personeel en Organisatie Defensie (DPOD) dat valt onder het Defensie Ondersteuningscommando. De Staf heeft als doel de DPOD-commandant te ondersteunen bij het sturen en beheersen van zijn organisatie bij het invulling geven aan de uitvoering van het PMH-schap van het P&O-domein en de ondersteuning van de eigen bedrijfsvoering (PIOFACH+).

De Staf bestaat uit de afdeling Integrale Planning en Coördinatie, de afdeling Trends, Onderzoek en Statistiek, de afdeling Kwaliteit en Innovatie P&O-domein en de afdeling Bedrijfsvoering/Informatievoorziening. In totaal zijn er circa 48,5 formatieplaatsen.

Afdeling Trends, Onderzoek en Statistiek
De afdeling Trends, Onderzoek en Statistiek levert informatie, kennis en inzichten over HR-gerelateerde zaken bij Defensie. Onze opdrachtgevers zijn zowel commandanten van eenheden, maar ook beleidsmakers. Wij verzamelen zelf data door middel van sociaalwetenschappelijk onderzoek en daarnaast gebruiken we interne HR-data en relevante externe data. Het combineren van deze databronnen stelt de afdeling in staat zich op het gebied van HR-analytics te begeven. De analyses uit deze data geven Defensie, naast inzicht in de reguliere informatiebehoefte, ook inzichten over HR-beleid en de beantwoording van diverse complexe HR-vraagstukken. Hiermee draagt onze afdeling bij aan het tot stand komen van nieuw beleid en het evalueren van bestaand beleid.

Binnen de divisie Personeel en Organisatie Defensie werken we samen met verschillende afdelingen en dienstencentra. Ook werken we in projecten en programma’s samen met andere Defensieonderdelen en betrokken organisaties, zowel binnen als buiten de Rijksoverheid. Binnen de afdeling zijn we actief in twee werkvelden: sociaalwetenschappelijk onderzoek en business-information. Beide werkvelden worden geleid door een coördinator. De afdeling Trends, Onderzoek en Statistiek bestaat in totaal uit ongeveer 21 medewerkers.

Extra informatie

Status
Inactief
Plaats
Utrecht

Schrijf je nu in!

Wil jij op de hoogte gehouden worden van nieuwe interessante vacatures en altijd binnen 1 muisklik kunnen solliciteren? Schrijf je in als werkzoekende!

DIRECT INSCHRIJVEN

We heten wel YoungCapital, maar iedereen is even welkom. Ook als je al wat meer ervaring hebt. Meer weten? Check onze FAQ.