Helaas, deze vacature is niet actief.

Beleidsontwikkelaars Openbare Ruimte in Haarlem

Wie bij ons komt werken geniet van onze stad Haarlem, is slagvaardig, flexibel en innovatief! Als jij jezelf in deze eigenschappen herkent, krijg je in Haarlem volop de ruimte om je te profileren en te ontwikkelen.

Beschrijving

Binnen de afdeling Beleid en Beheer Openbare Ruimte wordt de deskundigheid op het gebied van de openbare ruimte gebundeld. De afdeling is recentelijk gevormd en bestaat uit ongeveer 45 personen, verdeeld over 4 teams; beleidsontwikkeling, beleidsuitvoering, tactisch beheer en operationeel beheer. Onze beleidsmedewerkers, opdrachtgevers en beheerders werken aan een duurzame toekomst voor de stad vanuit de overtuiging dat een groene, bereikbare en schone stad bijdraagt aan plezierig wonen.

Beleidsontwikkelaars Openbare Ruimte

Wat houdt de functie in?

Haarlem en Zandvoort groeien de komende jaren met duizenden woningen. Wij zien dit als een kans de stad duurzamer, leefbaarder en beter bereikbaar te maken. Hier maken wij ons als afdeling op dagelijkse basis hard voor. Door de schaarse ruimte en de verscheidenheid aan claims, is dit een gigantische uitdaging. Hier kunnen we jouw hulp bij gebruiken! Binnen de afdeling werken we aan 4 thema’s; ‘openbare ruimte op orde’, ‘ruimte voor recreatie & spelen’, ‘bereikbare stad’ en ‘duurzaam & groen’. Op dit moment zijn we vooral op zoek naar beleidsontwikkelaars op de thema’s ‘bereikbare stad’ en ‘duurzaam & groen’. In de toekomst kun je, afhankelijk van de opgave, flexibel worden ingezet op één van de andere thema’s waar de afdeling aan werkt. Als beleidsontwikkelaar ben je verantwoordelijk voor:
• Het doorvertalen van de visie op de openbare ruimte naar beleid.
• Het voorbereiden, ontwikkelen, initiëren, coördineren van nieuw beleid.
• Het evalueren van bestaand beleid, dit actualiseren of schrappen.
• Het initiëren van beleidsonderzoek.
• Presenteren van visies en plannen aan burgers en bestuur.
• Het meedenken bij beleidstrajecten van andere afdelingen en programma’s, zoals het programma Duurzaamheid, de Omgevingsvisie en de ontwikkelvisies binnen de gebieden.

Wat verwachten wij?


• Een afgeronde, relevante opleiding op minimaal hbo-niveau
• Je hebt affiniteit met de thema’s mobiliteit, duurzaamheid en/of groen en met bestuurlijke processen
• We zoeken meerdere collega’s, zowel meer als minder ervaren. Voor de meer ervaren functie zoeken we een senior met minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring op het gebied van beleidsontwikkeling en kennis van bestuurlijke processen
• Je kunt beleidsmatig en strategisch handelen en hebt een goed gevoel voor politiek-bestuurlijke verhoudingen of je wil dit graag ontwikkelen (voor de junior functie)
• Integraal werken is een vanzelfsprekendheid. Je kijkt verder dan alleen je eigen vakgebied en je hebt een positieve grondhouding om het gesprek aan te gaan met interne en externe stakeholders. Je kan in een vroegtijdig stadium dilemma’s signaleren en anticipeert hierop
• In jouw rol ben je in staat zelfstandig te werken, leiding te nemen maar ook om in een team jouw bijdrage te leveren
• Je hebt een goed ontwikkeld analytisch probleemoplossend vermogen en je hebt goede communicatieve vaardigheden
• Je weet op basis van gedegen beleidsonderzoek en voorstellen draagvlak te creëren voor beleidsplannen, ook bij hoger management

Wat bieden wij?


• Een baan voor 36 uur per week (deeltijd is bespreekbaar met een ondergrens van 24 uur).
• Een veelzijdige baan in een gemeente waar creativiteit en innovatie worden aangemoedigd en waar maatschappelijk bewuste mensen met ambitie en talenten mee willen bouwen aan onze organisatie. Als je je hierin herkent heb je goede carrièreperspectieven bij ons.
• Een leuk, ambitieus, flexibel team dat samenwerking tussen verschillende disciplines belangrijk vindt.
• Het salaris is afhankelijk van ervaring en opleiding en bedraagt maximaal € € 4.859,- bruto per maand (schaal 11) bij een fulltime aanstelling in een 36-urige werkweek (exclusief 17,05 % Individueel Keuze Budget). Afhankelijk van je ervaring kun je in een aanloopschaal worden ingeschaald.
• Een goed pakket aan secundaire arbeidsvoorwaarden zoals flexibele werktijden en het kopen of verkopen van vakantiedagen. Er wordt volop ingezet op de ontwikkeling van de individuele medewerker binnen ons Talent- en Ontwikkelprogramma.

Wil jij de toekomst van Haarlem en Zandvoort vormgeven? Gaat jouw hart sneller kloppen van deze complexe opgave? Dan zijn we misschien op zoek naar jou! Wij zijn op zoek naar mensen die ons team kunnen versterken om samen verder vorm te geven aan een groene, bereikbare en leefbare stad. Ben jij een enthousiaste beleidsontwikkelaar? Ben je starter of juist heel ervaren? Neem contact met ons op en laat ons weten wat voor rol jij jezelf ziet vervullen in ons team! Solliciteren op bovenstaande vacature kan t/m 10 december 2018, via onze site www.haarlem.nl/werken-bij-de-gemeente-haarlem. Voor meer informatie over de functie kun je contact opnemen met Sylvia van Egmond, afdelingsmanager BBOR, tel: 023-5113939 of email: Vragen met betrekking tot de sollicitatieprocedure kun je richten aan De gemeente Haarlem wil een diverse en inclusieve organisatie zijn. Een organisatie die ruimte biedt aan iedereen, de kracht van diversiteit en talenten van medewerkers benut, om betere resultaten te behalen voor de stad. We streven naar een organisatie die een afspiegeling is van de regionale samenleving. Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld

 

Extra informatie

Plaats
Haarlem
Dienstverbanden
Fulltime (startersfunctie)

Haarlem | Noord-Holland | Fulltime (startersfunctie)

Schrijf je nu in!

Wil jij op de hoogte gehouden worden van nieuwe interessante vacatures en altijd binnen 1 muisklik kunnen solliciteren? Schrijf je in als werkzoekende!

DIRECT INSCHRIJVEN

We heten wel YoungCapital, maar iedereen is even welkom. Ook als je al wat meer ervaring hebt. Meer weten? Check onze FAQ.