Helaas, deze vacature is niet actief.

Beleidsadviseur in Bergschenhoek

Lansingerland is een dynamische gemeente in het hart van de regio Rotterdam, bestaande uit de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk.

Beschrijving

Beleidsadviseur
 • Dienstverband: (36 uur)
 • Salaris: € 2726 - € 4121
 • Sluitingsdatum: 7 mei 2017

Lansingerland is een dynamische gemeente in het hart van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag, bestaande uit de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk. De gemeente kenmerkt zich door mooie woonwijken en goede voorzieningen zoals winkels, scholen, sportaccommodaties en recreatiemogelijkheden en een rijk verenigingsleven. Gemeenschapszin, ondernemerschap en duurzaamheid bepalen daarbij onze identiteit. Lansingerland is als Greenport hèt kenniscentrum voor high tech agrobusiness en ontwikkelt zich steeds meer als logistiek centrum. Ruim 250 hectaren zijn gereserveerd voor innovatieve en recreatieve bedrijven (meer dan in buurstad Rotterdam). De gemeente Lansingerland heeft meer dan 60.000 inwoners. Er wordt nog volop gebouwd. Het college heeft vijf speerpunten benoemd: financiën op orde; kansen creëren en benutten bij de verkoop van gronden voor bedrijven en woningen; gezonde en krachtige samenleving; realistisch duurzaam; en anders besturen met wijkgericht werken en slim organiseren. Deze speerpunten vormen het hart van het beleid. Voor onze dynamische gemeente zoeken wij een energieke collega die ‘out of the box’ kan denken en houdt van uitdagingen.  Voor onze afdeling Publiekszaken zoeken wij een

 

Beleidsadviseur

Slimme oplossingsgerichte schrijver en doener met passie voor dienstverlening

 (36 uur)

 

Waar kom je te werken?

Het team Reizen, Wonen en Leven van de afdeling Publiekszaken, het visitekaartje van de gemeente. Dit team is verantwoordelijk voor de primaire dienstverlening aan onze inwoners en bedrijven. Naast uitvoering van de Burgerlijke Stand en de Basis Registratie Personen (BRP), omvat het team het Gemeentelijk Contact Center (GCC), waar het callcenter, de receptie en het servicepunt deel van uit maken.

 

Wat ga je doen?

 • Je adviseert schriftelijk en mondeling op het gebied van (ontwikkelingen in de) wetgeving, dienstverlening, digitalisering, werkprocessen, bestuurlijke processen, jaarplan, leges en verkiezingen;
 • Je schrijft en implementeert beleidsstukken, verordeningen, beleidsregels, plannen, verbetervoorstellen etc. in samenwerking met betrokken collega’s en andere interne en externe samenwerkingspartners;
 • Je genereert en duidt managementinformatie en informatie t.b.v. interne en bestuurlijke P&C cyclus en vertaalt deze in maraps, beleid, advisering en opleidingsplannen;
 • Je leidt/begeleidt projecten (o.a. verkiezingen), onderzoeken, audits en evaluaties en voert deze uit;
 • Je ondersteunt collega’s in bezwaar- en beroepsprocedures
 • Je bereidt het stafoverleg met de bestuurder voor, bewaakt en beantwoordt toezeggingen, moties, schriftelijke vragen etc;

 

Wie ben je?

 • Je hebt een relevante, afgeronde opleiding, zoals Bestuurskunde/Overheidsmanagement, Bestuursrecht of MER op en minimaal 3 jaar ervaring in een soortgelijke functie;
 • Je hebt verstand van en visie op gemeentelijke dienstverleningsconcepten en –organisatie en digitalisering
 • Je hebt kennis van wet- en regelgeving en ervaring op het gebied van burgerzaken, zoals burgerlijke stand, basisregistraties, verkiezingen
 • Je kunt goed analyseren en schakelen tussen praktijk, theorie en politiek-bestuurlijke werkelijkheid en zorgt dat beleid, uitvoering en rapportage op elkaar aansluiten;
 • Je schrijft met gemak en plezier, beknopt en to-the-point raads en collegevoorstellen, beleidsstukken, werkprocessen en beslissingen op bezwaar;
 • Ervaring met procesmanagement en lean maken van werkprocessen is een pré;
 • Je enthousiasmeert collega’s en andere samenwerkingspartners hun bijdrage te leveren en weet met hen de beoogde veranderingen te realiseren.

 

Wat kan je van ons verwachten?

Maatwerk, uitdaging en ontwikkeling zijn kernwoorden in ons personeelsbeleid. We hebben een informele en collegiale werksfeer, waarin het samen werken aan topkwaliteit dienstverlening voor onze inwoners centraal staat. Je krijgt ruime ontplooiingsmogelijkheden en goede secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een individueel keuzebudget van 18,5% van het jaarsalaris (inclusief vakantiegeld en eindejaarsuitkering en in te zetten voor verschillende doelen waaronder verlof), variabele werktijden en uitgebreide cursus- en trainingsmogelijkheden. Je krijgt een ambtelijke aanstelling in algemene dienst. Je wordt aangesteld bij wijze van proef voor de duur van een jaar. Bij goed functioneren volgt een aanstelling voor onbepaalde tijd. De generieke functienaam is Adviseur B en de functie is gewaardeerd in salarisschaal 10 (max. € 4.121,00 bruto per maand bij een 36-urige werkweek). Inschaling vindt plaats op basis van opleiding en ervaring.

 

Wil je meer weten?

Wil je je nog verder verdiepen in de gemeente Lansingerland kijk dan op . Om een completer beeld te krijgen over het werken bij gemeente Lansingerland nodigen we je uit om rond te kijken op onze jobsite .

Heb je nog vragen over de functie of de afdeling dan kun je contact opnemen met Beppie Hagenaars, teamleider Reizen Wonen Leven a.i.. Voor vragen over de sollicitatieprocedure kun je terecht bij Marianne Wolters, P&O adviseur. Beiden zijn bereikbaar via telefoonnummer 14 010.

 

Enthousiast geworden?

Dan zijn wij benieuwd naar je sollicitatiebrief en curriculum Vitae. Je kunt tot en met 7 mei 2017 via onze jobsite rechtstreeks solliciteren bij de gemeente Lansingerland. Je ontvangt altijd direct een ontvangstbevestiging van je sollicitatie. Een assessment kan deel uitmaken van de sollicitatieprocedure.

Als ambtenaar heb je een bijzondere verantwoordelijkheid. Daarom vragen we voor iedere nieuwe collega een Verklaring Omtrent het Gedrag aan en legt iedere nieuwe medewerker aan het begin van de aanstelling de ambtseed/belofte af.

 

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature stellen wij niet op prijs.

Interesse?
Vacature delen
Beleidsadviseur
 • Dienstverband: (36 uur)
 • Salaris: € 2726 - € 4121
 • Sluitingsdatum: 7 mei 2017

Lansingerland is een dynamische gemeente in het hart van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag, bestaande uit de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk. De gemeente kenmerkt zich door mooie woonwijken en goede voorzieningen zoals winkels, scholen, sportaccommodaties en recreatiemogelijkheden en een rijk verenigingsleven. Gemeenschapszin, ondernemerschap en duurzaamheid bepalen daarbij onze identiteit. Lansingerland is als Greenport hèt kenniscentrum voor high tech agrobusiness en ontwikkelt zich steeds meer als logistiek centrum. Ruim 250 hectaren zijn gereserveerd voor innovatieve en recreatieve bedrijven (meer dan in buurstad Rotterdam). De gemeente Lansingerland heeft meer dan 60.000 inwoners. Er wordt nog volop gebouwd. Het college heeft vijf speerpunten benoemd: financiën op orde; kansen creëren en benutten bij de verkoop van gronden voor bedrijven en woningen; gezonde en krachtige samenleving; realistisch duurzaam; en anders besturen met wijkgericht werken en slim organiseren. Deze speerpunten vormen het hart van het beleid. Voor onze dynamische gemeente zoeken wij een energieke collega die ‘out of the box’ kan denken en houdt van uitdagingen.  Voor onze afdeling Publiekszaken zoeken wij een

 

Beleidsadviseur

Slimme oplossingsgerichte schrijver en doener met passie voor dienstverlening

 (36 uur)

 

Waar kom je te werken?

Het team Reizen, Wonen en Leven van de afdeling Publiekszaken, het visitekaartje van de gemeente. Dit team is verantwoordelijk voor de primaire dienstverlening aan onze inwoners en bedrijven. Naast uitvoering van de Burgerlijke Stand en de Basis Registratie Personen (BRP), omvat het team het Gemeentelijk Contact Center (GCC), waar het callcenter, de receptie en het servicepunt deel van uit maken.

 

Wat ga je doen?

 • Je adviseert schriftelijk en mondeling op het gebied van (ontwikkelingen in de) wetgeving, dienstverlening, digitalisering, werkprocessen, bestuurlijke processen, jaarplan, leges en verkiezingen;
 • Je schrijft en implementeert beleidsstukken, verordeningen, beleidsregels, plannen, verbetervoorstellen etc. in samenwerking met betrokken collega’s en andere interne en externe samenwerkingspartners;
 • Je genereert en duidt managementinformatie en informatie t.b.v. interne en bestuurlijke P&C cyclus en vertaalt deze in maraps, beleid, advisering en opleidingsplannen;
 • Je leidt/begeleidt projecten (o.a. verkiezingen), onderzoeken, audits en evaluaties en voert deze uit;
 • Je ondersteunt collega’s in bezwaar- en beroepsprocedures
 • Je bereidt het stafoverleg met de bestuurder voor, bewaakt en beantwoordt toezeggingen, moties, schriftelijke vragen etc;

 

Wie ben je?

 • Je hebt een relevante, afgeronde opleiding, zoals Bestuurskunde/Overheidsmanagement, Bestuursrecht of MER op en minimaal 3 jaar ervaring in een soortgelijke functie;
 • Je hebt verstand van en visie op gemeentelijke dienstverleningsconcepten en –organisatie en digitalisering
 • Je hebt kennis van wet- en regelgeving en ervaring op het gebied van burgerzaken, zoals burgerlijke stand, basisregistraties, verkiezingen
 • Je kunt goed analyseren en schakelen tussen praktijk, theorie en politiek-bestuurlijke werkelijkheid en zorgt dat beleid, uitvoering en rapportage op elkaar aansluiten;
 • Je schrijft met gemak en plezier, beknopt en to-the-point raads en collegevoorstellen, beleidsstukken, werkprocessen en beslissingen op bezwaar;
 • Ervaring met procesmanagement en lean maken van werkprocessen is een pré;
 • Je enthousiasmeert collega’s en andere samenwerkingspartners hun bijdrage te leveren en weet met hen de beoogde veranderingen te realiseren.

 

Wat kan je van ons verwachten?

Maatwerk, uitdaging en ontwikkeling zijn kernwoorden in ons personeelsbeleid. We hebben een informele en collegiale werksfeer, waarin het samen werken aan topkwaliteit dienstverlening voor onze inwoners centraal staat. Je krijgt ruime ontplooiingsmogelijkheden en goede secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een individueel keuzebudget van 18,5% van het jaarsalaris (inclusief vakantiegeld en eindejaarsuitkering en in te zetten voor verschillende doelen waaronder verlof), variabele werktijden en uitgebreide cursus- en trainingsmogelijkheden. Je krijgt een ambtelijke aanstelling in algemene dienst. Je wordt aangesteld bij wijze van proef voor de duur van een jaar. Bij goed functioneren volgt een aanstelling voor onbepaalde tijd. De generieke functienaam is Adviseur B en de functie is gewaardeerd in salarisschaal 10 (max. € 4.121,00 bruto per maand bij een 36-urige werkweek). Inschaling vindt plaats op basis van opleiding en ervaring.

 

Wil je meer weten?

Wil je je nog verder verdiepen in de gemeente Lansingerland kijk dan op . Om een completer beeld te krijgen over het werken bij gemeente Lansingerland nodigen we je uit om rond te kijken op onze jobsite .

Heb je nog vragen over de functie of de afdeling dan kun je contact opnemen met Beppie Hagenaars, teamleider Reizen Wonen Leven a.i.. Voor vragen over de sollicitatieprocedure kun je terecht bij Marianne Wolters, P&O adviseur. Beiden zijn bereikbaar via telefoonnummer 14 010.

 

Enthousiast geworden?

Dan zijn wij benieuwd naar je sollicitatiebrief en curriculum Vitae. Je kunt tot en met 7 mei 2017 via onze jobsite rechtstreeks solliciteren bij de gemeente Lansingerland. Je ontvangt altijd direct een ontvangstbevestiging van je sollicitatie. Een assessment kan deel uitmaken van de sollicitatieprocedure.

Als ambtenaar heb je een bijzondere verantwoordelijkheid. Daarom vragen we voor iedere nieuwe collega een Verklaring Omtrent het Gedrag aan en legt iedere nieuwe medewerker aan het begin van de aanstelling de ambtseed/belofte af.

 

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature stellen wij niet op prijs.

Interesse?
Vacature delen
Andere vacatures bij de LNSI
Vacature delen
Powered by

Extra informatie

Plaats
Bergschenhoek
Dienstverbanden
Fulltime (startersfunctie)

Bergschenhoek | Zuid-Holland | Administratief | Fulltime (startersfunctie)

Schrijf je nu in!

Wil jij op de hoogte gehouden worden van nieuwe interessante vacatures en altijd binnen 1 muisklik kunnen solliciteren? Schrijf je in als werkzoekende!

DIRECT INSCHRIJVEN

We heten wel YoungCapital, maar iedereen is even welkom. Ook als je al wat meer ervaring hebt. Meer weten? Check onze FAQ.