Helaas, deze vacature is niet actief.

Consulent Participatie Doelmatigheid in Bergschenhoek

Lansingerland is een dynamische gemeente in het hart van de regio Rotterdam, bestaande uit de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk.

Beschrijving

Consulent Participatie Doelmatigheid
 • Dienstverband: (36 uur)
 • Salaris: € 2527 - € 3712
 • Sluitingsdatum: 7 maart 2017

Lansingerland is een dynamische gemeente in het hart van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag, bestaande uit de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk. De gemeente kenmerkt zich door mooie woonwijken en goede voorzieningen zoals winkels, scholen, sportaccommodaties en recreatiemogelijkheden en een rijk verenigingsleven. Gemeenschapszin, ondernemerschap en duurzaamheid bepalen daarbij onze identiteit. Lansingerland is als Greenport hèt kenniscentrum voor high tech agrobusiness en ontwikkelt zich steeds meer als logistiek centrum. Ruim 250 hectaren zijn gereserveerd voor innovatieve en recreatieve bedrijven (meer dan in buurstad Rotterdam). De gemeente Lansingerland heeft meer dan 60.000 inwoners. Er wordt nog volop gebouwd. Het college heeft vijf speerpunten benoemd: financiën op orde; kansen creëren en benutten bij de verkoop van gronden voor bedrijven en woningen; gezonde en krachtige samenleving; realistisch duurzaam; en anders besturen met wijkgericht werken en slim organiseren. Deze speerpunten vormen het hart van het beleid. Voor onze dynamische gemeente zoeken wij een energieke collega die ‘out of the box’ kan denken en houdt van uitdagingen.  Voor onze afdeling Publiekszaken zoeken wij een

  Consulent Participatie Doelmatigheid

 ( 36 uur)

Ben jij degene die onze kandidaten in beweging krijgt? 

 

 

Waar kom je te werken?

Je komt te werken bij de Afdeling Publiekszaken in het team Participatie. Het team bestaat uit 16 medewerkers, waaronder consulenten, een productbeheerder, werkvoorbereiders en applicatiebeheerders. Het team Participatie kent een splitsing tussen Front Office (doelmatigheid) en Back Office (rechtmatigheid). Een jong team dat met elkaar de uitdaging aangaat om te professionaliseren en door goede samenwerking met elkaar de burger de juiste ondersteuning te bieden.

 

Wat ga je doen?

 • Je voert intake- en diagnosegesprekken met inwoners en maakt direct afspraken die worden vastgelegd in een plan van aanpak. Je intake-/diagnosegesprek is een integraal gesprek op alle levensdomeinen waaruit een analyse volgt op noodzakelijke ondersteuning en verslaglegging in een ondersteuningsplan.
 • Je voert de regie over een caseload van kandidaten.
 • Je coacht en begeleidt kandidaten naar regulier werk en bent verantwoordelijk voor het periodiek contact houden met de kandidaten.
 • Je ontwikkelt en geeft workshops (trainingen) gericht op verkleining van de afstand tot de arbeidsmarkt en uitstroom.
 • Je bent verantwoordelijk voor uitstroom naar werk en uitstroom naar andere activiteiten die uiteindelijk leiden tot participatie.
 • Je werkt nauw samen met je collega consulenten rechtmatigheid, met de accountmanagers van het Werkgevers Servicepunt Zuid-Holland Centraal en met andere publieke en private partners die actief zijn bij het activeren en laten participeren van onze kandidaten.

 

Wie ben je?

 • Je hebt een relevante afgeronde HBO-opleiding, zoals MER/Arbeidsmarktbeleid of Sociaal-Juridische Dienstverlening.
 • Je hebt bij voorkeur ervaring bij een gemeentelijke organisatie of in het sociaal domein in een soortgelijke functie.
 • Je hebt aantoonbare werkervaring in het begeleiden en motiveren van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt en/of in het geven van workshops en trainingen.
 • Je hebt bewezen kwaliteiten voor wat betreft het realiseren van uitstroom en je kunt overtuigend uitleggen wat jouw aanpak hierbij is.
 • Je hebt affiniteit met de diverse relevante doelgroepen en bent in staat om mensen met diverse achtergronden en ontwikkelniveaus te bereiken en te motiveren.
 • Je hebt een zakelijke resultaatgerichte instelling, maar bent tegelijkertijd een empathisch, sociaal en toegankelijk persoon.
 • Je kunt prioriteiten stellen en beheerst een goede gespreksvoering.
 • Je realiseert je dat administratieve vastlegging en rapportage een wezenlijk onderdeel van het werk is.
 • Je bezit competenties als besluitvaardigheid, doorzettingsvermogen, actief luisteren en uitstekende mondelingen en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheden. Je kunt mensen enthousiasmeren en motiveren. Je bent een praktisch netwerker.
 • Je werkt graag in een team, je vindt een goede werksfeer belangrijk en bent ook bereid hierin te investeren.
 • Je neemt graag verantwoordelijkheid en vindt het leuk om samen met je collega’s doelen te formuleren en deze vervolgens te realiseren.
 • Je hebt affiniteit met geautomatiseerde systemen, bij voorkeur ervaring met GWS4all/Suite.

 

Wat kan je van ons verwachten?

Maatwerk, uitdaging en ontwikkeling zijn kernwoorden in ons personeelsbeleid. We hebben een informele en collegiale werksfeer, waarin het samen werken aan topkwaliteit dienstverlening voor onze inwoners centraal staat. Je krijgt ruime ontplooiingsmogelijkheden en goede secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een individueel keuzebudget van 18,5% van het jaarsalaris (inclusief vakantiegeld en eindejaarsuitkering en in te zetten voor verschillende doelen waaronder verlof), variabele werktijden en uitgebreide cursus- en trainingsmogelijkheden. Je krijgt een ambtelijke aanstelling in algemene dienst. Je wordt aangesteld bij wijze van proef voor de duur van een jaar. Bij goed functioneren volgt een aanstelling voor onbepaalde tijd. De generieke functienaam is medewerker Publieksdiensten D en de functie is gewaardeerd in salarisschaal 9 (max. € 3.712,00 bruto per maand bij een 36-urige werkweek). Inschaling vindt plaats op basis van opleiding en ervaring.

 

Wil je meer weten?

Wil je je nog verder verdiepen in de gemeente Lansingerland, kijk dan op . Om een completer beeld te krijgen over het werken bij gemeente Lansingerland nodigen we je uit om rond te kijken op onze jobsite .

Heb je nog vragen over de functie of de afdeling dan kun je contact opnemen met Erik Verkade, teamleider Participatie. Voor vragen over de sollicitatieprocedure kun je terecht bij Marianne Wolters, P&O adviseur. Beiden zijn bereikbaar via telefoonnummer 14 010.

 

Enthousiast geworden?

Dan zijn wij benieuwd naar je sollicitatiebrief en curriculum vitae. Je kunt tot 7 maart 2017 via onze jobsite rechtstreeks solliciteren bij de gemeente Lansingerland. Je ontvangt altijd direct een ontvangstbevestiging van je sollicitatie. Een assessment kan deel uitmaken van de sollicitatieprocedure.

Als ambtenaar heb je een bijzondere verantwoordelijkheid. Daarom vragen we voor iedere nieuwe collega een Verklaring Omtrent het Gedrag aan en legt iedere nieuwe medewerker aan het begin van de aanstelling de ambtseed/belofte af.

 

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature stellen wij niet op prijs.

 

Interesse?
Vacature delen
Consulent Participatie Doelmatigheid
 • Dienstverband: (36 uur)
 • Salaris: € 2527 - € 3712
 • Sluitingsdatum: 7 maart 2017

Lansingerland is een dynamische gemeente in het hart van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag, bestaande uit de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk. De gemeente kenmerkt zich door mooie woonwijken en goede voorzieningen zoals winkels, scholen, sportaccommodaties en recreatiemogelijkheden en een rijk verenigingsleven. Gemeenschapszin, ondernemerschap en duurzaamheid bepalen daarbij onze identiteit. Lansingerland is als Greenport hèt kenniscentrum voor high tech agrobusiness en ontwikkelt zich steeds meer als logistiek centrum. Ruim 250 hectaren zijn gereserveerd voor innovatieve en recreatieve bedrijven (meer dan in buurstad Rotterdam). De gemeente Lansingerland heeft meer dan 60.000 inwoners. Er wordt nog volop gebouwd. Het college heeft vijf speerpunten benoemd: financiën op orde; kansen creëren en benutten bij de verkoop van gronden voor bedrijven en woningen; gezonde en krachtige samenleving; realistisch duurzaam; en anders besturen met wijkgericht werken en slim organiseren. Deze speerpunten vormen het hart van het beleid. Voor onze dynamische gemeente zoeken wij een energieke collega die ‘out of the box’ kan denken en houdt van uitdagingen.  Voor onze afdeling Publiekszaken zoeken wij een

  Consulent Participatie Doelmatigheid

 ( 36 uur)

Ben jij degene die onze kandidaten in beweging krijgt? 

 

 

Waar kom je te werken?

Je komt te werken bij de Afdeling Publiekszaken in het team Participatie. Het team bestaat uit 16 medewerkers, waaronder consulenten, een productbeheerder, werkvoorbereiders en applicatiebeheerders. Het team Participatie kent een splitsing tussen Front Office (doelmatigheid) en Back Office (rechtmatigheid). Een jong team dat met elkaar de uitdaging aangaat om te professionaliseren en door goede samenwerking met elkaar de burger de juiste ondersteuning te bieden.

 

Wat ga je doen?

 • Je voert intake- en diagnosegesprekken met inwoners en maakt direct afspraken die worden vastgelegd in een plan van aanpak. Je intake-/diagnosegesprek is een integraal gesprek op alle levensdomeinen waaruit een analyse volgt op noodzakelijke ondersteuning en verslaglegging in een ondersteuningsplan.
 • Je voert de regie over een caseload van kandidaten.
 • Je coacht en begeleidt kandidaten naar regulier werk en bent verantwoordelijk voor het periodiek contact houden met de kandidaten.
 • Je ontwikkelt en geeft workshops (trainingen) gericht op verkleining van de afstand tot de arbeidsmarkt en uitstroom.
 • Je bent verantwoordelijk voor uitstroom naar werk en uitstroom naar andere activiteiten die uiteindelijk leiden tot participatie.
 • Je werkt nauw samen met je collega consulenten rechtmatigheid, met de accountmanagers van het Werkgevers Servicepunt Zuid-Holland Centraal en met andere publieke en private partners die actief zijn bij het activeren en laten participeren van onze kandidaten.

 

Wie ben je?

 • Je hebt een relevante afgeronde HBO-opleiding, zoals MER/Arbeidsmarktbeleid of Sociaal-Juridische Dienstverlening.
 • Je hebt bij voorkeur ervaring bij een gemeentelijke organisatie of in het sociaal domein in een soortgelijke functie.
 • Je hebt aantoonbare werkervaring in het begeleiden en motiveren van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt en/of in het geven van workshops en trainingen.
 • Je hebt bewezen kwaliteiten voor wat betreft het realiseren van uitstroom en je kunt overtuigend uitleggen wat jouw aanpak hierbij is.
 • Je hebt affiniteit met de diverse relevante doelgroepen en bent in staat om mensen met diverse achtergronden en ontwikkelniveaus te bereiken en te motiveren.
 • Je hebt een zakelijke resultaatgerichte instelling, maar bent tegelijkertijd een empathisch, sociaal en toegankelijk persoon.
 • Je kunt prioriteiten stellen en beheerst een goede gespreksvoering.
 • Je realiseert je dat administratieve vastlegging en rapportage een wezenlijk onderdeel van het werk is.
 • Je bezit competenties als besluitvaardigheid, doorzettingsvermogen, actief luisteren en uitstekende mondelingen en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheden. Je kunt mensen enthousiasmeren en motiveren. Je bent een praktisch netwerker.
 • Je werkt graag in een team, je vindt een goede werksfeer belangrijk en bent ook bereid hierin te investeren.
 • Je neemt graag verantwoordelijkheid en vindt het leuk om samen met je collega’s doelen te formuleren en deze vervolgens te realiseren.
 • Je hebt affiniteit met geautomatiseerde systemen, bij voorkeur ervaring met GWS4all/Suite.

 

Wat kan je van ons verwachten?

Maatwerk, uitdaging en ontwikkeling zijn kernwoorden in ons personeelsbeleid. We hebben een informele en collegiale werksfeer, waarin het samen werken aan topkwaliteit dienstverlening voor onze inwoners centraal staat. Je krijgt ruime ontplooiingsmogelijkheden en goede secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een individueel keuzebudget van 18,5% van het jaarsalaris (inclusief vakantiegeld en eindejaarsuitkering en in te zetten voor verschillende doelen waaronder verlof), variabele werktijden en uitgebreide cursus- en trainingsmogelijkheden. Je krijgt een ambtelijke aanstelling in algemene dienst. Je wordt aangesteld bij wijze van proef voor de duur van een jaar. Bij goed functioneren volgt een aanstelling voor onbepaalde tijd. De generieke functienaam is medewerker Publieksdiensten D en de functie is gewaardeerd in salarisschaal 9 (max. € 3.712,00 bruto per maand bij een 36-urige werkweek). Inschaling vindt plaats op basis van opleiding en ervaring.

 

Wil je meer weten?

Wil je je nog verder verdiepen in de gemeente Lansingerland, kijk dan op . Om een completer beeld te krijgen over het werken bij gemeente Lansingerland nodigen we je uit om rond te kijken op onze jobsite .

Heb je nog vragen over de functie of de afdeling dan kun je contact opnemen met Erik Verkade, teamleider Participatie. Voor vragen over de sollicitatieprocedure kun je terecht bij Marianne Wolters, P&O adviseur. Beiden zijn bereikbaar via telefoonnummer 14 010.

 

Enthousiast geworden?

Dan zijn wij benieuwd naar je sollicitatiebrief en curriculum vitae. Je kunt tot 7 maart 2017 via onze jobsite rechtstreeks solliciteren bij de gemeente Lansingerland. Je ontvangt altijd direct een ontvangstbevestiging van je sollicitatie. Een assessment kan deel uitmaken van de sollicitatieprocedure.

Als ambtenaar heb je een bijzondere verantwoordelijkheid. Daarom vragen we voor iedere nieuwe collega een Verklaring Omtrent het Gedrag aan en legt iedere nieuwe medewerker aan het begin van de aanstelling de ambtseed/belofte af.

 

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature stellen wij niet op prijs.

 

Interesse?
Vacature delen
Andere vacatures bij de Gemeente Lansingerland
Vacature delen
Powered by

Extra informatie

Plaats
Bergschenhoek
Dienstverbanden
Fulltime (startersfunctie)

Bergschenhoek | Zuid-Holland | Administratief | Fulltime (startersfunctie)

Schrijf je nu in!

Wil jij op de hoogte gehouden worden van nieuwe interessante vacatures en altijd binnen 1 muisklik kunnen solliciteren? Schrijf je in als werkzoekende!

DIRECT INSCHRIJVEN

We heten wel YoungCapital, maar iedereen is even welkom. Ook als je al wat meer ervaring hebt. Meer weten? Check onze FAQ.