Financieel Adviseur 36 uur per week in Loosdrecht

De gemeente Wijdemeren heeft na een periode waarin aanpassingen in de organisatie zijn doorgevoerd, behoefte aan een: Financieel... Dienstverband 36 uur per... Werk/denkniveau HEAO ... Algemene informatie over onze... Aan de...

Beschrijving

De gemeente Wijdemeren heeft na een periode waarin aanpassingen in de organisatie zijn doorgevoerd, behoefte aan een:

Financieel Adviseur

Dienstverband 36 uur per week

Werk/denkniveau HEAO /WO

Algemene informatie over onze organisatie

Aan de rand van het Gooi, tussen Amsterdam en Utrecht, ligt de gemeente Wijdemeren. Een gemeente met een professionele organisatie waar circa 160 mensen werken voor ruim 23.500 inwoners. Kenmerkend voor de gemeente is de ruimte, natuur, water en cultuur.

Sinds 1 december 2017 wordt er in een nieuwe organisatiestructuur gewerkt. Er zijn 2 domeinen met domeindirecteuren en daaronder teams. De leidinggevenden van de teams zijn integrale managers. Taken en bevoegdheden worden zo diep mogelijk in de organisatie gelegd. De directie houdt zijn focus op strategische projecten en zorgt voor de nodige verbinding tussen de teams.

Met de nieuwe structuur is gestart met een organisatieontwikkelingstraject dat inmiddels vorm begint te krijgen. Het ontwikkeltraject bestaat uit een 7-tal speerpunten op gebied van managementstructuur, ontwikkelen management en medewerkers, optimaliseren werkprocessen, versnellen zaakgericht werken, financieel beheer, huisvesting en HR-instrumenten.

Directie en teammanagers werken aan de volgende ambitie voor 2022:

 • De basis op orde brengen in de doorontwikkeling van de organisatie.
 • Een organisatie die dienstbaar is aan de gemeenschap van Wijdemeren door meer met bewoners en bedrijven samen te doen.
 • Een organisatie waarin onze medewerkers zelfstandig en met trots en plezier werken. Medewerkers worden hierin gefaciliteerd en zijn verantwoordelijk voor hun eigen loopbaan.


Onze kernwaarden zijn eigenaarschap, eigentijds en vernieuwend, inclusief benaderbaar en professioneel.

Wie zoeken wij?

Een enthousiaste en op korte termijn beschikbare en ervaren Financieel Adviseur die graag ons team komt versterken! We werken in een relatief klein team en dat maakt jouw werk ook anders dan dat je misschien gewend bent. Ons team bestaat uit een financiële administratie, een uitkeringsadministratie en twee financieel adviseurs die zich met Planning & Control bezig houden. Team Financiën wordt aangestuurd door een teammanager en valt onder het Sociaal Domein en Dienstverlening.

Wat ga je doen?

 • Je adviseert budgethouders binnen één van de twee domeinen. Met jouw financiële kennis en ervaring draag je eraan bij dat het domein op financieel gebied in control is.
 • Je adviseert bij het opstellen van programmateksten in de P&C-producten en je hebt een coördinerende rol bij de totstandkoming hiervan. Daarnaast stel je een deel van de inhoud van de P&C-producten zelfstandig op. Hiermee houd je rekening met de bestuurlijke verhouding, de politieke context en de impact op de bedrijfsvoering.
 • Je weet voorstellen van collega’s van jouw domein te toetsen op mogelijke financiële consequenties en risico’s.
 • Je legt de relatie tussen uitvoering en financiën en je acteert pro-actief door tijdig aan te haken bij het opstellen van college-en raadsvoorstellen.
 • Je houdt veranderingen van wet- en regelgeving bij, je signaleert ontwikkelingen met betrekking tot het financieel beleid. De gevolgen daarvan zet je om in voorstellen voor aanpassingen in het beleid en de uitvoeringsregels.
 • Je bent in staat om meer complexe begrotingswijzigingen op te stellen. In je advisering geef je blijk van enige fiscale kennis.
 • Je weet wanneer je meer diepgaand advies op het gebied van btw, btw-compensatie en vennootschapsbelasting moet vragen bij collega’s of externen.


Iets voor jou?

Dus, ben jij die financiële generalist die samen met zijn collega’s ervoor zorgt dat de deadlines gehaald worden? Ben jij die sparring-partner die ook zijn collega’s goed op de hoogte houdt van zijn werkzaamheden? Vind je het ook geen probleem om werkzaamheden over te nemen bij afwezigheid van je collega? Dan zoeken we jou!

Je voert ook gesprekken in de organisatie van directieniveau tot medewerkersniveau. Je leidt budgethouders, teammanagers, directie en bestuur door de P&C-cyclus heen en houdt daarbij de spelregels in acht.

Je hebt een hands-on mentaliteit en vindt het geen probleem om op een hoog abstractieniveau te denken maar vindt het ook niet erg om routinematige werkzaamheden te verrichten.

Wat vragen wij?

 • Een afgeronde HEAO/WO opleiding.
 • Minimaal 2 jaar recente ervaring in een adviesrol op het gebied van Planning & Control.
 • Actuele kennis van BBV is een pré.
 • Proactief, analytisch, proces- en resultaat-gedreven.
 • Een verbinder, in staat om samen te werken over vakgebieden heen.


Wat krijg je ervoor terug?

 • Een leuke functie van 36 uur per week, flexibel verdeeld over de week. De functie is gekoppeld aan functieschaal 10: minimaal € 2.795,- en maximaal € 4.225,- per maand bij een full time aanstelling van 36 uur. Afhankelijk van kennis en ervaring vindt een aanstelling plaats in de aanloop-, functie- of uitloopschaal tot het maximum van uitloopschaal 11.
 • Een tijdelijke aanstelling voor een jaar en daarna een vaste aanstelling.
 • Een uitstekend pakket secundaire arbeidsvoorwaarden, zoals flexibele werktijden, goede reiskostenvergoeding en een Individueel Keuze Budget van 17,05 % van het brutosalaris.


Wil je meer weten?

Extra informatie

Plaats
Loosdrecht
Dienstverbanden
Fulltime (startersfunctie)
Gepubliceerd op
08-04-2019

Loosdrecht | Noord-Holland | Fulltime (startersfunctie)

Solliciteer direct

Deel deze vacature

We heten wel YoungCapital, maar iedereen is even welkom. Ook als je al wat meer ervaring hebt. Meer weten? Check onze FAQ.