Helaas, deze vacature is niet actief.

Consulent Participatie Rechtmatigheid in Bergschenhoek

Beschrijving

Lansingerland is een dynamische gemeente in het hart van de regio Rotterdam, bestaande uit de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk. De gemeente kenmerkt zich door mooie woonwijken en goede voorzieningen zoals winkels, scholen, sportaccommodaties en recreatiemogelijkheden en een rijk verenigingsleven. Gemeenschapszin, ondernemerschap en duurzaamheid bepalen daarbij onze identiteit. Lansingerland is als Greenport hèt kenniscentrum voor high tech agrobusiness en ontwikkelt zich steeds meer als logistiek centrum. Ruim 260 hectaren zijn gereserveerd voor innovatieve en recreatieve bedrijven (meer dan in buurstad Rotterdam). De gemeente Lansingerland heeft ruim 60.000 inwoners. Er wordt nog volop gebouwd. Het college heeft vijf speerpunten benoemd: financiën op orde; kansen creëren en benutten bij de verkoop van gronden voor bedrijven en woningen; gezonde en krachtige samenleving; realistisch duurzaam; en anders besturen met wijkgericht werken en slim organiseren. Deze speerpunten vormen het hart van het beleid. Door een intensivering van onze inzet om schuldenproblematiek te voorkomen, zoeken wij voor onze dynamische gemeente een energieke collega die ‘out of the box’ kan denken en houdt van uitdagingen. Voor onze afdeling Publiekszaken zoeken wij een

 

 

Consulent Participatie Rechtmatigheid

                                                      Pionier die vorm geeft aan vroegsignalering in onze gemeente

                                              (24 uur)

 

Waar kom je te werken?

Je komt te werken bij de Afdeling Publiekszaken in het team Participatie. Het team bestaat uit 20 medewerkers, waaronder consulenten, een productbeheerder, werkvoorbereiders en applicatiebeheerders. Het team Participatie kent een splitsing tussen Front Office (doelmatigheid) en Back Office (rechtmatigheid). Een jong team dat met elkaar de uitdaging aangaat om te professionaliseren en door goede samenwerking met elkaar de burger de juiste ondersteuning te bieden.

 

Wat ga je doen?

 • Je geeft invulling aan onze outreachende aanpak in het kader van vroegsignalering (voorkomen van schulden en andere problematiek door het niet betalen van vaste lasten): Contact onderhouden met partners als woningbouwverenigingen, zorgverzekeraars en nutsbedrijven; Benaderen van mensen die een achterstand hebben in het betalen van hun vaste lasten; Tijdens een huisbezoek ondersteuning en advies bieden aan mensen ter voorkoming van grotere schulden
 • Je beoordeelt aanvragen levensonderhoud;
 • Je beoordeelt aanvragen bijzondere bijstand;
 • Je beheert een caseload van kandidaten met een bijstandsuitkering;
 • Je voert controles uit op rechtmatigheid;
 • Je informeert kandidaten over hun rechten en plichten en eventuele wijzigingen;
 • Je werkt samen met collega’s (zoals consulenten van de Front Office, medewerkers Schuldhulpverlening  en medewerkers uitkeringsadministratie) en met ketenpartners om de Inkomenssituatie en de    participatie van kandidaten te bevorderen.

 

Wie ben je?

 • Je hebt minimaal een afgeronde MBO-opleiding in een administratief-juridische richting;
 • Je hebt bij voorkeur ervaring bij een gemeentelijke organisatie in een soortgelijke functie;
 • Je werkt graag in een team, je vindt een goede werksfeer belangrijk en bent ook bereid hierin te investeren;
 • Je bent een goede planner, je bent oplossingsgericht en initiatiefrijk;
 • Je beheerst een goede gespreksvoering en kunt rapportages in heldere taal maken;
 • Je hebt mensenkennis en bent in staat om met verschillende soorten mensen contact te leggen;
 • Je neemt graag verantwoordelijkheid en vindt het leuk om samen met je collega’s doelen te formuleren en deze vervolgens te realiseren;
 • Je hebt affiniteit met geautomatiseerde systemen en bij voorkeur ervaring met Suites voor het Sociaal Domein.

 

Wat kan je van ons verwachten?

Maatwerk, uitdaging en ontwikkeling zijn kernwoorden in ons personeelsbeleid. We hebben een informele en collegiale werksfeer, waarin het samen werken aan topkwaliteit dienstverlening voor onze inwoners centraal staat. Je krijgt ruime ontplooiingsmogelijkheden en goede secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een individueel keuzebudget van 19% van het jaarsalaris (inclusief vakantiegeld en eindejaarsuitkering en in te zetten voor verschillende doelen waaronder verlof), variabele werktijden en uitgebreide cursus- en trainingsmogelijkheden. Je krijgt een ambtelijke aanstelling in algemene dienst. Je wordt aangesteld bij wijze van proef voor de duur van een jaar. Bij goed functioneren volgt een aanstelling voor onbepaalde tijd.

De generieke functienaam is medewerker Publieksdiensten C  en de functie is gewaardeerd in salarisschaal 8 (max. € 3.376,= bruto per maand bij een 36-urige werkweek). Inschaling vindt plaats op basis van opleiding en ervaring.

 

Wil je meer weten?

Wil je je nog verder verdiepen in de gemeente Lansingerland kijk dan op . Om een completer beeld te krijgen over het werken bij gemeente Lansingerland nodigen we je uit om rond te kijken op onze jobsite .

Heb je nog vragen over de functie of de afdeling dan kun je contact opnemen met Erik Verkade, teamleider Participatie. Voor vragen over de sollicitatieprocedure kun je terecht bij Marianne Wolters, P&O adviseur. Beiden zijn bereikbaar via telefoonnummer 14 010.

 

Enthousiast geworden?

Dan zijn wij benieuwd naar je sollicitatiebrief en curriculum Vitae. Je kunt tot 30 januari via onze jobsite rechtstreeks solliciteren bij de gemeente Lansingerland. Je ontvangt altijd direct een ontvangstbevestiging van je sollicitatie. Een assessment kan deel uitmaken van de sollicitatieprocedure.

Als ambtenaar heb je een bijzondere verantwoordelijkheid. Daarom vragen we voor iedere nieuwe collega een Verklaring Omtrent het Gedrag aan en legt iedere nieuwe medewerker aan het begin van de aanstelling de ambtseed/belofte af.

 

Extra informatie

Plaats
Bergschenhoek
Dienstverbanden
Fulltime (startersfunctie)

Bergschenhoek | Zuid-Holland | Administratief | Fulltime (startersfunctie)

Schrijf je nu in!

Wil jij op de hoogte gehouden worden van nieuwe interessante vacatures en altijd binnen 1 muisklik kunnen solliciteren? Schrijf je in als werkzoekende!

DIRECT INSCHRIJVEN

We heten wel YoungCapital, maar iedereen is even welkom. Ook als je al wat meer ervaring hebt. Meer weten? Check onze FAQ.