Helaas, deze vacature is niet actief.

Jurist Bezwaar / Secretaris in Bergschenhoek

Lansingerland is een dynamische gemeente in het hart van de regio Rotterdam, bestaande uit de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk.

Beschrijving

Jurist Bezwaar / Secretaris
 • Dienstverband:
 • Salaris:
 • Sluitingsdatum: 22 maart 2017

Lansingerland is een dynamische gemeente in het hart van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag, bestaande uit de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk. De gemeente kenmerkt zich door mooie woonwijken en goede voorzieningen zoals winkels, scholen, sportaccommodaties en recreatiemogelijkheden en een rijk verenigingsleven. Gemeenschapszin, ondernemerschap en duurzaamheid bepalen daarbij onze identiteit. Lansingerland is als Greenport hèt kenniscentrum voor high tech agrobusiness en ontwikkelt zich steeds meer als logistiek centrum. Ruim 250 hectaren zijn gereserveerd voor innovatieve en recreatieve bedrijven (meer dan in buurstad Rotterdam). De gemeente Lansingerland heeft meer dan 60.000 inwoners. Er wordt nog volop gebouwd. Het college heeft vijf speerpunten benoemd: financiën op orde; kansen creëren en benutten bij de verkoop van gronden voor bedrijven en woningen; gezonde en krachtige samenleving; realistisch duurzaam; en anders besturen met wijkgericht werken en slim organiseren. Deze speerpunten vormen het hart van het beleid. Voor onze dynamische gemeente zoeken wij een energieke collega die ‘out of the box’ kan denken en houdt van uitdagingen. Voor onze afdeling BIF zoeken wij een

Jurist Bezwaar/Secretaris

Jurist met gevoel voor de klant

(0,8-0,9 FTE/29-32 uur)

 

Waar kom je te werken?

Je komt te werken op een afdeling (BIF) waar we de veelal ondersteunende taken voor de totale gemeente innovatief en resultaatgericht oppakken. De afdeling BIF bestaat uit vier teams, waaronder het team Juridische Zaken, Personeel en Organisatie (JPO). In de teams werken zowel beleidsadviseurs, (juridisch) adviseurs als uitvoerende medewerkers. Voor het team JPO zoeken we een jurist Bezwaar/Secretaris.

 

Wat ga je doen?

 • Je behandelt bezwaarzaken op verschillende juridische beleidsgebieden. Zowel op het gebied van Sociale Zaken (o.a. Participatiewet, WMO, Jeugdwet, Wet BRP) als op het gebied van Algemene Zaken (o.a. de beleidsgebieden: ruimtelijke ordening, verkeer, handhaving en openbare orde / veiligheid, Wob, subsidies). Het zwaartepunt van jouw werkzaamheden ligt bij Sociale Zaken.
 • Bezwaarschriften kunnen via de bezwarencommissie of ambtelijk worden behandeld. Je hebt in beide processen een rol en fungeert als secretaris van de bezwarencommissie en leidt de ambtelijke hoorzitting.
 • De secretaris stelt de adviezen van de bezwarencommissie op schrift en fungeert als ambtelijk tussenpersoon tussen commissie en gemeentelijke organisatie.
 • Je fungeert als ambtelijk hoorder in daartoe aangewezen categorieën van besluiten. Je hebt een spilfunctie bij het uitvoeren van het proces ambtelijk horen.
 • Je hebt een regierol bij de afhandeling van legesbezwaren en je bereidt in voorkomende gevallen de uitspraak op het legesbezwaar voor.
 • Je hebt vanuit je functie contact met diverse primaire afdelingen alsmede externe samenwerkingspartners. Een belangrijke ontwikkeling bij de behandeling van bezwaarschriften is dat wij snel telefonisch contact opnemen met bezwaarmaker, derde belanghebbende(n) en de interne afdeling, om te bezien of het geschil op informele wijze opgelost kan worden.
 • Je hebt een taak in het onderling verdelen van de werkzaamheden binnen het team en bent samen  verantwoordelijk voor overkoepelende werkzaamheden aangaande het bezwaarproces, zoals het opleveren van het jaarverslag Bezwaren.
 • Je vertegenwoordigt het bestuursorgaan  incidenteel bij de rechtbank, de Centrale Raad van Beroep en de Raad van State.

 

 

Wie ben je?

 • Je hebt minimaal een studie HBO-Rechten afgerond. Een afgeronde wo-studie Nederlands Recht is een pré.
 • Je hebt minimaal 3-5 jaar ervaring met de behandeling van bezwaarschriften.
 •  Ervaring met het proces ambtelijk horen binnen een gemeentelijke organisatie is een pré.
 • Je bent omgevingsbewust, je bent communicatief sterk en ook in een conflictsituatie weet je je uitstekend te redden.
 • Je bent gericht op het resultaat.
 • Je juridische advisering is schriftelijk en mondeling kwalitatief sterk.
 • Je kunt omgaan met (werk)druk.
 • Je bent bereid om in ieder geval op de woensdag en – in verband met de hoorzittingen van de bezwarencommissie- af en toe in de avonduren te werken.

 

Wat kan je van ons verwachten?

Maatwerk, uitdaging en ontwikkeling zijn kernwoorden in ons personeelsbeleid. We hebben een informele en collegiale werksfeer, waarin het samen werken aan topkwaliteit dienstverlening voor onze inwoners centraal staat. Je krijgt ruime ontplooiingsmogelijkheden en goede secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een individueel keuzebudget van 18,5% van het jaarsalaris (inclusief vakantiegeld en eindejaarsuitkering en in te zetten voor verschillende doelen waaronder verlof), variabele werktijden en uitgebreide cursus- en trainingsmogelijkheden.

Je krijgt een ambtelijke aanstelling in algemene dienst. Je wordt aangesteld bij wijze van proef voor de duur van een jaar. Bij goed functioneren volgt een aanstelling voor onbepaalde tijd.

De generieke functienaam is adviseur B en de functie is gewaardeerd in salarisschaal 10 (max. € 4.121,00 bruto per maand bij een 36-urige werkweek). Inschaling vindt plaats op basis van opleiding en ervaring.

 

Wil je meer weten?

Wil je je nog verder verdiepen in de gemeente Lansingerland kijk dan op . Om een completer beeld te krijgen over het werken bij gemeente Lansingerland nodigen we je uit om rond te kijken op onze jobsite .

Heb je nog vragen over de functie of de afdeling dan kun je contact opnemen met Iet Botterweg, teamleider team JPO. Voor vragen over de sollicitatieprocedure kun je terecht bij Priscilla de Vries, P&O adviseur. Beiden zijn bereikbaar via telefoonnummer 14 010.

 

Enthousiast geworden?

Dan zijn wij benieuwd naar je sollicitatiebrief en curriculum vitae. Je kunt tot 23 maart 2017 via onze jobsite rechtstreeks solliciteren bij de gemeente Lansingerland. Je ontvangt altijd direct een ontvangstbevestiging van je sollicitatie. Deze vacature wordt gelijktijdig in- en extern verspreid. Bij gebleken geschiktheid hebben interne kandidaten voorrang. Een assessment kan deel uitmaken van de sollicitatieprocedure.

Als ambtenaar heb je een bijzondere verantwoordelijkheid. Daarom vragen we voor iedere nieuwe collega een Verklaring Omtrent het Gedrag aan en legt iedere nieuwe medewerker aan het begin van de aanstelling de ambtseed/belofte af.

 

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature stellen wij niet op prijs.

Interesse?
Vacature delen
Jurist Bezwaar / Secretaris
 • Dienstverband:
 • Salaris:
 • Sluitingsdatum: 22 maart 2017

Lansingerland is een dynamische gemeente in het hart van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag, bestaande uit de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk. De gemeente kenmerkt zich door mooie woonwijken en goede voorzieningen zoals winkels, scholen, sportaccommodaties en recreatiemogelijkheden en een rijk verenigingsleven. Gemeenschapszin, ondernemerschap en duurzaamheid bepalen daarbij onze identiteit. Lansingerland is als Greenport hèt kenniscentrum voor high tech agrobusiness en ontwikkelt zich steeds meer als logistiek centrum. Ruim 250 hectaren zijn gereserveerd voor innovatieve en recreatieve bedrijven (meer dan in buurstad Rotterdam). De gemeente Lansingerland heeft meer dan 60.000 inwoners. Er wordt nog volop gebouwd. Het college heeft vijf speerpunten benoemd: financiën op orde; kansen creëren en benutten bij de verkoop van gronden voor bedrijven en woningen; gezonde en krachtige samenleving; realistisch duurzaam; en anders besturen met wijkgericht werken en slim organiseren. Deze speerpunten vormen het hart van het beleid. Voor onze dynamische gemeente zoeken wij een energieke collega die ‘out of the box’ kan denken en houdt van uitdagingen. Voor onze afdeling BIF zoeken wij een

Jurist Bezwaar/Secretaris

Jurist met gevoel voor de klant

(0,8-0,9 FTE/29-32 uur)

 

Waar kom je te werken?

Je komt te werken op een afdeling (BIF) waar we de veelal ondersteunende taken voor de totale gemeente innovatief en resultaatgericht oppakken. De afdeling BIF bestaat uit vier teams, waaronder het team Juridische Zaken, Personeel en Organisatie (JPO). In de teams werken zowel beleidsadviseurs, (juridisch) adviseurs als uitvoerende medewerkers. Voor het team JPO zoeken we een jurist Bezwaar/Secretaris.

 

Wat ga je doen?

 • Je behandelt bezwaarzaken op verschillende juridische beleidsgebieden. Zowel op het gebied van Sociale Zaken (o.a. Participatiewet, WMO, Jeugdwet, Wet BRP) als op het gebied van Algemene Zaken (o.a. de beleidsgebieden: ruimtelijke ordening, verkeer, handhaving en openbare orde / veiligheid, Wob, subsidies). Het zwaartepunt van jouw werkzaamheden ligt bij Sociale Zaken.
 • Bezwaarschriften kunnen via de bezwarencommissie of ambtelijk worden behandeld. Je hebt in beide processen een rol en fungeert als secretaris van de bezwarencommissie en leidt de ambtelijke hoorzitting.
 • De secretaris stelt de adviezen van de bezwarencommissie op schrift en fungeert als ambtelijk tussenpersoon tussen commissie en gemeentelijke organisatie.
 • Je fungeert als ambtelijk hoorder in daartoe aangewezen categorieën van besluiten. Je hebt een spilfunctie bij het uitvoeren van het proces ambtelijk horen.
 • Je hebt een regierol bij de afhandeling van legesbezwaren en je bereidt in voorkomende gevallen de uitspraak op het legesbezwaar voor.
 • Je hebt vanuit je functie contact met diverse primaire afdelingen alsmede externe samenwerkingspartners. Een belangrijke ontwikkeling bij de behandeling van bezwaarschriften is dat wij snel telefonisch contact opnemen met bezwaarmaker, derde belanghebbende(n) en de interne afdeling, om te bezien of het geschil op informele wijze opgelost kan worden.
 • Je hebt een taak in het onderling verdelen van de werkzaamheden binnen het team en bent samen  verantwoordelijk voor overkoepelende werkzaamheden aangaande het bezwaarproces, zoals het opleveren van het jaarverslag Bezwaren.
 • Je vertegenwoordigt het bestuursorgaan  incidenteel bij de rechtbank, de Centrale Raad van Beroep en de Raad van State.

 

 

Wie ben je?

 • Je hebt minimaal een studie HBO-Rechten afgerond. Een afgeronde wo-studie Nederlands Recht is een pré.
 • Je hebt minimaal 3-5 jaar ervaring met de behandeling van bezwaarschriften.
 •  Ervaring met het proces ambtelijk horen binnen een gemeentelijke organisatie is een pré.
 • Je bent omgevingsbewust, je bent communicatief sterk en ook in een conflictsituatie weet je je uitstekend te redden.
 • Je bent gericht op het resultaat.
 • Je juridische advisering is schriftelijk en mondeling kwalitatief sterk.
 • Je kunt omgaan met (werk)druk.
 • Je bent bereid om in ieder geval op de woensdag en – in verband met de hoorzittingen van de bezwarencommissie- af en toe in de avonduren te werken.

 

Wat kan je van ons verwachten?

Maatwerk, uitdaging en ontwikkeling zijn kernwoorden in ons personeelsbeleid. We hebben een informele en collegiale werksfeer, waarin het samen werken aan topkwaliteit dienstverlening voor onze inwoners centraal staat. Je krijgt ruime ontplooiingsmogelijkheden en goede secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een individueel keuzebudget van 18,5% van het jaarsalaris (inclusief vakantiegeld en eindejaarsuitkering en in te zetten voor verschillende doelen waaronder verlof), variabele werktijden en uitgebreide cursus- en trainingsmogelijkheden.

Je krijgt een ambtelijke aanstelling in algemene dienst. Je wordt aangesteld bij wijze van proef voor de duur van een jaar. Bij goed functioneren volgt een aanstelling voor onbepaalde tijd.

De generieke functienaam is adviseur B en de functie is gewaardeerd in salarisschaal 10 (max. € 4.121,00 bruto per maand bij een 36-urige werkweek). Inschaling vindt plaats op basis van opleiding en ervaring.

 

Wil je meer weten?

Wil je je nog verder verdiepen in de gemeente Lansingerland kijk dan op . Om een completer beeld te krijgen over het werken bij gemeente Lansingerland nodigen we je uit om rond te kijken op onze jobsite .

Heb je nog vragen over de functie of de afdeling dan kun je contact opnemen met Iet Botterweg, teamleider team JPO. Voor vragen over de sollicitatieprocedure kun je terecht bij Priscilla de Vries, P&O adviseur. Beiden zijn bereikbaar via telefoonnummer 14 010.

 

Enthousiast geworden?

Dan zijn wij benieuwd naar je sollicitatiebrief en curriculum vitae. Je kunt tot 23 maart 2017 via onze jobsite rechtstreeks solliciteren bij de gemeente Lansingerland. Je ontvangt altijd direct een ontvangstbevestiging van je sollicitatie. Deze vacature wordt gelijktijdig in- en extern verspreid. Bij gebleken geschiktheid hebben interne kandidaten voorrang. Een assessment kan deel uitmaken van de sollicitatieprocedure.

Als ambtenaar heb je een bijzondere verantwoordelijkheid. Daarom vragen we voor iedere nieuwe collega een Verklaring Omtrent het Gedrag aan en legt iedere nieuwe medewerker aan het begin van de aanstelling de ambtseed/belofte af.

 

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature stellen wij niet op prijs.

Interesse?
Vacature delen
Andere vacatures bij de LNSI
Vacature delen
Powered by

Extra informatie

Plaats
Bergschenhoek
Dienstverbanden
Fulltime (startersfunctie)

Bergschenhoek | Zuid-Holland | Administratief | Fulltime (startersfunctie)

Schrijf je nu in!

Wil jij op de hoogte gehouden worden van nieuwe interessante vacatures en altijd binnen 1 muisklik kunnen solliciteren? Schrijf je in als werkzoekende!

DIRECT INSCHRIJVEN

We heten wel YoungCapital, maar iedereen is even welkom. Ook als je al wat meer ervaring hebt. Meer weten? Check onze FAQ.