Helaas, deze vacature is niet langer actief

Programmaleider Afval en Schoon in Bergschenhoek

Bergschenhoek | Zuid-Holland | Administratief | Fulltime (startersfunctie)

Lansingerland is een dynamische gemeente in het hart van de regio Rotterdam, bestaande uit de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk.

Beschrijving

Programmaleider Afval en Schoon
 • Dienstverband: (36 uur)
 • Salaris: € 2726 - € 4121
 • Sluitingsdatum: 7 maart 2017

Lansingerland is een dynamische gemeente in het hart van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag, bestaande uit de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk. De gemeente kenmerkt zich door mooie woonwijken en goede voorzieningen zoals winkels, scholen, sportaccommodaties en recreatiemogelijkheden en een rijk verenigingsleven. Gemeenschapszin, ondernemerschap en duurzaamheid bepalen daarbij onze identiteit. Lansingerland is als Greenport hèt kenniscentrum voor high tech agrobusiness en ontwikkelt zich steeds meer als logistiek centrum. Ruim 250 hectaren zijn gereserveerd voor innovatieve en recreatieve bedrijven (meer dan in buurstad Rotterdam). De gemeente Lansingerland heeft meer dan 60.000 inwoners. Er wordt nog volop gebouwd. Het college heeft vijf speerpunten benoemd: financiën op orde; kansen creëren en benutten bij de verkoop van gronden voor bedrijven en woningen; gezonde en krachtige samenleving; realistisch duurzaam; en anders besturen met wijkgericht werken en slim organiseren. Deze speerpunten vormen het hart van het beleid. Voor onze dynamische gemeente zoeken wij een energieke collega die ‘out of the box’ kan denken en houdt van uitdagingen. Voor onze afdeling Beheer en Onderhoud zoeken wij een

 

Programmaleider

Afval en Schoon

(36 uur)

 

Waar kom je te werken?

De afdeling Beheer & Onderhoud is een moderne beheerorganisatie. Gezamenlijk zijn we verantwoordelijk voor het beheer en onderhoud van de openbare ruimte, de gemeentelijke gebouwen, de sportparken en –velden, de inzameling van huishoudelijk afval, de gemeentelijke begraafplaatsen en een deel van de crisisbeheersingsorganisatie. We doen dit met circa 75 medewerkers in drie teams. De afdeling werkt op basis van het principe van regisseurschap, waarbij goed opdrachtgeverschap en heldere sturing op basis van afspraken kerncompetenties zijn. We maken hiervoor gebruik van programmamanagement en assetmanagement conform PAS55. Strategisch omgevingsmanagement en wijkgericht werken worden toegepast om onze stakeholders (inwoners en ondernemers) maximaal bij het beheer te betrekken. Voor het programma afval en schoon wordt gewerkt aan het gemeentelijke afvalbeleid en de VANG doelstellingen.

 

Wat ga je doen?

 • het ontwikkelen en actueel houden van het jaarlijks programmaplan (doelen, activiteiten en middelen) voor de producten die vallen onder Huishoudelijk Afval en Schoon.
 • het aansturen van benodigde activiteiten om de doelen te realiseren. Dit doe je door het vervullen van de rol van (intern) opdrachtgever, inclusief het bewaken en beheren van de budgetten.
 • het rapporteren aan college en gemeenteraad, via de Planning & Control cyclus
 • het adviseren en informeren van de bestuurder en het ambtelijk management
 • Het volgen van de landelijke en regionale ontwikkelingen binnen het vakgebied en vertalen van deze ontwikkelingen naar nieuw beleid.

 

Wie ben je?

 • Je hebt een HBO/WO werk- en denkniveau en hebt relevante werkervaring en bent goed op de hoogte van wet- en regelgeving op het gebied van Huishoudelijk Afval (van afval naar grondstof) en Schoon en hebt ervaring met de regierol en de rol van opdrachtgever.
 • Je hebt een initiatiefrijke, proactieve en op samenwerking gerichte werkhouding. Je neemt verantwoordelijkheid en je laat je daarop aanspreken.
 • Je hebt een zelfstandige en resultaatgerichte instelling met goede communicatieve en adviesvaardigheden, zowel in woord als schrift.
 • Je kunt aantoonbaar opereren in een politiek-bestuurlijke omgeving met het vermogen te schakelen tussen strategisch en operationeel niveau, tussen beleid en uitvoering en tussen politiek en burgers.

 

Wat kan je van ons verwachten?

Maatwerk, uitdaging en ontwikkeling zijn kernwoorden in ons personeelsbeleid. We hebben een informele en collegiale werksfeer, waarin het samen werken aan topkwaliteit dienstverlening voor onze inwoners centraal staat. Je krijgt ruime ontplooiingsmogelijkheden en goede secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een individueel keuzebudget van 18,5% van het jaarsalaris (inclusief vakantiegeld en eindejaarsuitkering en in te zetten voor verschillende doelen waaronder verlof), variabele werktijden en uitgebreide cursus- en trainingsmogelijkheden. Je krijgt een ambtelijke aanstelling in algemene dienst. Je wordt aangesteld bij wijze van proef voor de duur van een jaar. Bij goed functioneren volgt een aanstelling voor onbepaalde tijd. De generieke functienaam is Adviseur B en de functie is gewaardeerd in salarisschaal 10 (max. € 4.121 bruto per maand bij een 36-urige werkweek). Inschaling vindt plaats op basis van opleiding en ervaring.

 

Wil je meer weten?

Wil je je nog verder verdiepen in de gemeente Lansingerland kijk dan op . Om een completer beeld te krijgen over het werken bij gemeente Lansingerland nodigen we je uit om rond te kijken op onze jobsite .

Heb je nog vragen over de functie of de afdeling dan kun je contact opnemen met Ruud de Prez, hoofd afdeling Beheer & Onderhoud. Voor vragen over de sollicitatieprocedure kun je terecht bij Marja van der Berg P&O adviseur. Beiden zijn bereikbaar via telefoonnummer 14 010.

 

Enthousiast geworden?

Dan zijn wij benieuwd naar je sollicitatiebrief en curriculum Vitae. Je kunt tot 8 maart 2017 via onze jobsite rechtstreeks solliciteren bij de gemeente Lansingerland. Je ontvangt altijd direct een ontvangstbevestiging van je sollicitatie. Een assessment kan deel uitmaken van de sollicitatieprocedure.

De vacature wordt intern en extern tegelijkertijd opengesteld.

Als ambtenaar heb je een bijzondere verantwoordelijkheid. Daarom vragen we voor iedere nieuwe collega een Verklaring Omtrent het Gedrag aan en legt iedere nieuwe medewerker aan het begin van de aanstelling de ambtseed/belofte af.

 

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature stellen wij niet op prijs.

Interesse?
Vacature delen
Programmaleider Afval en Schoon
 • Dienstverband: (36 uur)
 • Salaris: € 2726 - € 4121
 • Sluitingsdatum: 7 maart 2017

Lansingerland is een dynamische gemeente in het hart van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag, bestaande uit de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk. De gemeente kenmerkt zich door mooie woonwijken en goede voorzieningen zoals winkels, scholen, sportaccommodaties en recreatiemogelijkheden en een rijk verenigingsleven. Gemeenschapszin, ondernemerschap en duurzaamheid bepalen daarbij onze identiteit. Lansingerland is als Greenport hèt kenniscentrum voor high tech agrobusiness en ontwikkelt zich steeds meer als logistiek centrum. Ruim 250 hectaren zijn gereserveerd voor innovatieve en recreatieve bedrijven (meer dan in buurstad Rotterdam). De gemeente Lansingerland heeft meer dan 60.000 inwoners. Er wordt nog volop gebouwd. Het college heeft vijf speerpunten benoemd: financiën op orde; kansen creëren en benutten bij de verkoop van gronden voor bedrijven en woningen; gezonde en krachtige samenleving; realistisch duurzaam; en anders besturen met wijkgericht werken en slim organiseren. Deze speerpunten vormen het hart van het beleid. Voor onze dynamische gemeente zoeken wij een energieke collega die ‘out of the box’ kan denken en houdt van uitdagingen. Voor onze afdeling Beheer en Onderhoud zoeken wij een

 

Programmaleider

Afval en Schoon

(36 uur)

 

Waar kom je te werken?

De afdeling Beheer & Onderhoud is een moderne beheerorganisatie. Gezamenlijk zijn we verantwoordelijk voor het beheer en onderhoud van de openbare ruimte, de gemeentelijke gebouwen, de sportparken en –velden, de inzameling van huishoudelijk afval, de gemeentelijke begraafplaatsen en een deel van de crisisbeheersingsorganisatie. We doen dit met circa 75 medewerkers in drie teams. De afdeling werkt op basis van het principe van regisseurschap, waarbij goed opdrachtgeverschap en heldere sturing op basis van afspraken kerncompetenties zijn. We maken hiervoor gebruik van programmamanagement en assetmanagement conform PAS55. Strategisch omgevingsmanagement en wijkgericht werken worden toegepast om onze stakeholders (inwoners en ondernemers) maximaal bij het beheer te betrekken. Voor het programma afval en schoon wordt gewerkt aan het gemeentelijke afvalbeleid en de VANG doelstellingen.

 

Wat ga je doen?

 • het ontwikkelen en actueel houden van het jaarlijks programmaplan (doelen, activiteiten en middelen) voor de producten die vallen onder Huishoudelijk Afval en Schoon.
 • het aansturen van benodigde activiteiten om de doelen te realiseren. Dit doe je door het vervullen van de rol van (intern) opdrachtgever, inclusief het bewaken en beheren van de budgetten.
 • het rapporteren aan college en gemeenteraad, via de Planning & Control cyclus
 • het adviseren en informeren van de bestuurder en het ambtelijk management
 • Het volgen van de landelijke en regionale ontwikkelingen binnen het vakgebied en vertalen van deze ontwikkelingen naar nieuw beleid.

 

Wie ben je?

 • Je hebt een HBO/WO werk- en denkniveau en hebt relevante werkervaring en bent goed op de hoogte van wet- en regelgeving op het gebied van Huishoudelijk Afval (van afval naar grondstof) en Schoon en hebt ervaring met de regierol en de rol van opdrachtgever.
 • Je hebt een initiatiefrijke, proactieve en op samenwerking gerichte werkhouding. Je neemt verantwoordelijkheid en je laat je daarop aanspreken.
 • Je hebt een zelfstandige en resultaatgerichte instelling met goede communicatieve en adviesvaardigheden, zowel in woord als schrift.
 • Je kunt aantoonbaar opereren in een politiek-bestuurlijke omgeving met het vermogen te schakelen tussen strategisch en operationeel niveau, tussen beleid en uitvoering en tussen politiek en burgers.

 

Wat kan je van ons verwachten?

Maatwerk, uitdaging en ontwikkeling zijn kernwoorden in ons personeelsbeleid. We hebben een informele en collegiale werksfeer, waarin het samen werken aan topkwaliteit dienstverlening voor onze inwoners centraal staat. Je krijgt ruime ontplooiingsmogelijkheden en goede secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een individueel keuzebudget van 18,5% van het jaarsalaris (inclusief vakantiegeld en eindejaarsuitkering en in te zetten voor verschillende doelen waaronder verlof), variabele werktijden en uitgebreide cursus- en trainingsmogelijkheden. Je krijgt een ambtelijke aanstelling in algemene dienst. Je wordt aangesteld bij wijze van proef voor de duur van een jaar. Bij goed functioneren volgt een aanstelling voor onbepaalde tijd. De generieke functienaam is Adviseur B en de functie is gewaardeerd in salarisschaal 10 (max. € 4.121 bruto per maand bij een 36-urige werkweek). Inschaling vindt plaats op basis van opleiding en ervaring.

 

Wil je meer weten?

Wil je je nog verder verdiepen in de gemeente Lansingerland kijk dan op . Om een completer beeld te krijgen over het werken bij gemeente Lansingerland nodigen we je uit om rond te kijken op onze jobsite .

Heb je nog vragen over de functie of de afdeling dan kun je contact opnemen met Ruud de Prez, hoofd afdeling Beheer & Onderhoud. Voor vragen over de sollicitatieprocedure kun je terecht bij Marja van der Berg P&O adviseur. Beiden zijn bereikbaar via telefoonnummer 14 010.

 

Enthousiast geworden?

Dan zijn wij benieuwd naar je sollicitatiebrief en curriculum Vitae. Je kunt tot 8 maart 2017 via onze jobsite rechtstreeks solliciteren bij de gemeente Lansingerland. Je ontvangt altijd direct een ontvangstbevestiging van je sollicitatie. Een assessment kan deel uitmaken van de sollicitatieprocedure.

De vacature wordt intern en extern tegelijkertijd opengesteld.

Als ambtenaar heb je een bijzondere verantwoordelijkheid. Daarom vragen we voor iedere nieuwe collega een Verklaring Omtrent het Gedrag aan en legt iedere nieuwe medewerker aan het begin van de aanstelling de ambtseed/belofte af.

 

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature stellen wij niet op prijs.

Interesse?
Vacature delen
Andere vacatures bij de Gemeente Lansingerland
Vacature delen
Powered by

Extra informatie

Plaats
Bergschenhoek
Dienstverbanden
Fulltime (startersfunctie)

Helaas, deze vacature is niet langer actief

Zoek via het menu naar andere vacatures of bekijk hieronder vergelijkbare vacatures

Programmaleider Afval en Schoon in Bergschenhoek

Lansingerland is een dynamische gemeente in het hart van de regio Rotterdam, bestaande uit de kernen Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk.

Lees meer

Schrijf je nu in!

Wil jij op de hoogte gehouden worden van nieuwe interessante vacatures en altijd binnen 1 muisklik kunnen solliciteren? Schrijf je in als werkzoekende!

DIRECT INSCHRIJVEN
We heten wel YoungCapital, maar iedereen is even welkom. Ook als je al wat meer ervaring hebt. Meer weten? Check onze FAQ.